zdrowy sen

Przepis na zdrowy sen – naturalne poduszki

Narzekanie na poranki, szczególnie poniedziałkowe, to zakorzeniony element kultury. Jednocześnie coraz więcej mówi się o zdrowym śnie, który przecież powinien kończyć się miłą pobudką! To jak właściwie jest z tym snem, i dlaczego poszewka na poduszkę może go całkowicie odmienić?

Komfortowe i naturalne

Najlepsze pościele dla zdrowego snu, to te które są w pełni naturalne. Wiadomo, że alergikowi raczej nie polecimy gęsiej pierzyny, ale wachlarz dostępnych opcji jest dużo szerszy. Warto zwrócić uwagę między innymi na poduszki z wypełnieniem z łusek. Polska firma I Love Grain, która produkuje właśnie takie poduszki, ma w swojej ofercie wiele rodzajów wypełnień. Oprócz całego zestawu, możemy znaleźć też same wypełnienia, w tym łuski gryki, prosa i orkiszu, a także różne zioła, poszewki ze znakomitej bawełny, oraz wiele innych naturalnych produktów, które pomogą nam wygodnie spać. Komfort poduszki w poszewce z dobrej bawełny, wypełnionej odpowiednio dobraną łuską, jest nie do przecenienia. Układa się ona idealnie pod głową, jednocześnie zapewniając nam przyjemny dotyk bawełny, która nie będzie grzać się i wilgotnieć.

Zdrowy sen to zdrowy człowiek

Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku, głęboko zaabsorbowani tą magiczną aktywnością, w trakcie której w zasadzie jesteśmy nieprzytomni. Śnimy lub nie, budzimy się bądź przesypiamy noc ciągiem – to wszystko nie ma znaczenia, liczy się tylko to, żeby można było nazwać to zdrowym snem. Na czym on właściwie polega? I tu jest właśnie wielka tajemnica, że zdrowy sen to taki, po którym jesteśmy wypoczęci. Dla każdego długość, rutyna czy warunki będą indywidualne. To co jednak jest wspólne dla wszystkich, to pewne czynniki, o które możemy zadbać, aby zacząć czuć się lepiej. Niezależnie od tego, czy chodzi o odłożenie telefonu na godzinę przed porą snu, czy o jakość pościeli w której śpimy, tego typu zmiany mogą wnieść wiele do naszego życia. Założycielki I Love Grain mówią o tym, że to właśnie z obserwacji tej poprawy jakości życia powstały ich produkty.

Zdrowo, naturalnie, eko i wygodnie

Odpowiednio dobrane naturalne produkty zapewnią nam nie tylko odpowiedni komfort snu. Nawet, jeśli nie wspomnimy o ekologicznym aspekcie, który jest dosyć oczywisty, to pozostają jeszcze walory zdrowotne! Mniejsza liczba drobnoustrojów rozwijających się pod dobrej jakości poszewkami to zdrowie nie tylko dla alergików, a nasza cera podziękuje nam za przyjemną w dotyku bawełnę. Sen będzie dużo zdrowszy, a my wstaniemy rano wypoczęci. Produkty takie, jak poduszki I Love Grain, mogą zdecydowanie podnieść jakość naszego życia. Jeśli poranki będą dla nas milsze, cały dzień możemy przeżyć lepiej. Zdrowy sen to nie tylko odległa, abstrakcyjna myśl. To przede wszystkim ważny element codzienności, która dzięki niemu może być dużo lepsza.