Opole na weekend

Opole na weekend

Czasami mamy ochotę wyrwać się gdzieś na weekend, tak by oderwać się od codzienności, pójść na dobry obiad do restauracji oraz pozwiedzać jakieś nowe miejsca. Jest wiele miast mocno promowanych, zaliczanych do tych atrakcyjnych dla turystów zarówno z Polski jak i zagranicy. Jednym z nich jest Opole, które warto wziąć na celownik swoich wiosennych i letnich wycieczek.

Rozrywka w Opolu

Opole to miasto, które nie pozwala się nudzić. Przepiękny rynek otoczony miłymi restauracjami i kawiarniami, deptak nad rzeką, czy zoo, to tylko kilka miejsc które warto tam odwiedzić. Oczywiście atrakcje turystyczne w Opolu to również słynny amfiteatr, w którym od wielu lat organizowany jest jeden z najbardziej znanych w Polsce festiwali muzycznych. Kto chciałby wziąć w nim udział, musi stosunkowo szybko pomyśleć o zakupie biletów, gdyż przyciąga on miłośników polskiej muzyki z całego kraju.

Gdzie nocować w Opolu?

Opole to miasto z bardzo dobrą bazą noclegów, z każdej półki cenowej. Bez problemu znajdziemy tam zarówno tani nocleg, jak i wygodny elegancki hotel. Wszystko zależy od naszych możliwości oraz potrzeb. W Opolu nie brakuje również świetnych restauracji, miłych kawiarni oraz cukierni i lodziarni. To zatem miejsce do którego warto przyjechać również z dziećmi i wspólnie urządzić sobie pyszny weekend.

Spacer nad rzeką

Mocną stroną Opola jest piękne usytuowanie nad Odrą. Kto zatem lubi miasta położone nad rzekami nie zawiedzie się malowniczym Opolem. Spacer nad rzeką to sposób na przyjemne spędzenie sobotniego czy niedzielnego popołudnia, cieszenie się wiosennym słońcem i śpiewem ptaków w przepięknie urządzonych miejskich skwerach i parkach. Warto wybrać się w czasie kwitnienia drzew, kiedy miasto wygląda wyjątkowo uroczo. Opole jest bowiem bardzo atrakcyjne i nie ustępuje miasto takim jak Kraków czy Wrocław.