Jak dobrać kolor włosów do karnacji

Kobiety na reklamach opakowaniach farb do włosów promienieją, i nie ulega wątpliwości, że swój duży udział ma uzyskany kolor włosów. Faktem jest, że właściwie dobrana kolorystyka nie tylko nada charakteru fryzurze, ale przede wszystkim sprawi, że kobieta będzie wyglądać promiennie. W tym artykule podpowiadamy jak dobrać kolor włosów do karnacji.

Natura wie najlepiej

W większości przypadków naturalny kolor włosów dobrze pasuje i do karnacji i do typu urody. Jednak czasem nawet niewielka zmiana tonacji może jeszcze bardziej podkreślić urodę, lub odwrotnie, zniweczyć ten efekt. Jednak co do zasady zwykle najkorzystniejszy kolor nie odbiega drastycznie od tego którym obdarzyła kobietę natura.

Kolor dostosowany do karnacji

Bardzo upraszczając można powiedzieć, że ludzie charakteryzują się jasną lub ciemną karnacją, ale kolory skóry są o wiele bardziej zróżnicowane. W pierwszej kolejności należy sprawdzić z jakim typem urody mamy do czynienia. Ciepły typ urody posiadają osoby o białkach oczu w kolorze ecru, często z piegami i żyłach w kolorze oliwkowym lub zielonym. Zimny typ urody posiadają osoby o krystaliczne białych białkach oczu i żyłach w kolorze niebieskim.

Dopiero kolejnym krokiem powinna być weryfikacja koloru skóry, jeśli jest oliwkowa to najlepsze będą ciemne włosy, ale unikać należy marchewkowych rudości i blondów. W przypadku gdy cera jest raczej żółta, wówczas najlepiej sprawdzą się zdecydowane odcienie rudego i ciemne brązy, jednak takie kolory jak miodowy blond lub te bardziej pomarańczowe rudości będą bardzo niekorzystne.

Najłatwiej dobrać kolor do osób o delikatnie bladej cerze, do której pasują niemal wszystkie kolory, przy ciepłym typie urody należy jednak wybierać te o ciepłej tonacji, analogicznie do zimnego typu urody te o chłodnej tonacji. Jeśli cera często przybiera różowy odcień, to niekorzystne będą dla niej bardzo ciepłe kolory włosów, takie jak złoty blond – mówi nam fryzjer z Krakowa (https://krakow.berendowicz-kublin.pl/). Natomiast gdy cera jest bardzo blada warto unikać ciemnych kolorów, które mają tendencję do postarzania. Warto też pamiętać, że zdecydowane mocne kolory farby do włosów najlepiej sprawdzają się u osób o ciemnej karnacji.