Jak dobrać kolor włosów do oczu

Każda kobieta doskonale wie, że kolor włosów powinien odpowiednio współgrać z posiadanym kolorem oczu. Gdy nie zwróci się na to uwagi lub – co gorsza – dopasuje się kolor włosów błędnie, całość wygląda niezwykle nieestetycznie i po prostu sztucznie. Jakich więc podstawowych zasad trzeba się trzymać, aby całość prezentowała się odpowiednio dobrze? Jak dobrać kolor włosów do koloru oczu?

Dobieramy kolor włosów do niebieskich oczu

Zdecydowanie najczęściej spotykanym kolorem oczu w Polsce jest niebieski. Na szczęście jest to kolor, do którego bardzo łatwo można dopasować odcień włosów. Jedyne, o czym trzeba koniecznie pamiętać, to żeby wybierać taki kolor, który uwydatni ich odcień.

Powszechnie uważa się, że do niebieskich oczu pasuje tylko blond. Jest to spory błąd – zauważa fryzjer z Opola (https://opole-solaris.berendowicz-kublin.pl/) – który zamyka drogę na inne ciekawe kreacje. Równie polecane do niebieskich oczu są brązy, a nawet włosy rude.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Oczy koloru zielonego są znacznie rzadszym zjawiskiem niż niebieskie. Z tego też powodu są one znacznie bardziej zjawiskowe i efektowne, co powoduje, że poprawne dobranie do nich koloru włosów jest jeszcze trudniejsze.

Do zielonych oczu z pewnością najlepiej dobierać włosy w kolorach ciemnych. Polecane są nie tylko ciemniejsze barwy, ale wręcz zupełnie czarne włosy. Równie interesującą propozycją jest kolor brązowy i karmelowy. To, czego trzeba bezwzględnie się wystrzegać, posiadając zielone oczy, to jasnego odcienia blondu.

Kolor włosów do oczu brązowych

Osoby o piwnych oczach często narzekają, że dobranie koloru włosów, jest dla nich bardzo trudne. Jest to spora pomyłka, ponieważ właśnie ten kolor oczu posiada jeden z najszerszych zakresów możliwych opcji kolorystycznych dla włosów.

Piwne oczy, to przede wszystkim wskazanie do posiadania włosów o kolorze brązowym. Równie efektownie piwne oczy prezentują się z włosami w kolorze blond. Tutaj dozwolone jest stosowanie bardzo szerokiego spectrum odcieni blondu. Bardzo wskazane jest także łączenie piwnych oczu z rudymi włosami, nawet pomimo tego, że wiele osób uważa takie połączenie za niewłaściwe.