Masaż tajski

Co daje masaż tajski

Spośród wielu rodzajów masaży i podobnych zabiegów relaksacyjnych coraz większą popularność zdobywa masaż tajski.

Chociaż kojarzony głównie z Tajlandią, tak naprawdę jego korzenie sięgają Chin, Indii i południowej Azji. Praktykowany od tysięcy lat obfituje w kilkadziesiąt technik i rodzajów, aczkolwiek najpopularniejsze rodzaje to masaż klasyczny, olejkowy oraz stemplami ziołowymi.

Tradycyjne techniki masażu

Rozwijane przez tysiąclecia techniki doczekały się w XIX wieku pewnej systematyzacji, jednak mimo to nadal można się spotkać z różnymi wariantami masażu.

Tradycyjna sesja masażu tajskiego winna trwać co najmniej 2 godziny, podczas których masażysta naciska łokciami, rękami, stopami czy całym ciałem określone aorty na ciele masowanej osoby. Rytmiczne naciskania, rozciąganie i rozluźnianie powoduje wywołanie stanu odprężenia.

Podczas sesji osoba masowana przyjmuje wiele pozycji wywodzących się z jogi pasywnej: leżenie przodem, leżenie tyłem, bokiem, postawy siedzącej i odwróconej.

Zalety klasycznego masażu tajskiego

– redukuje stres

– ogranicza napięcie mięśni

– pomaga stawom

– stymuluje przemianę materii

– poprawia obieg krwi w organizmie

Taki rodzaj masażu przynosi, jak widać, głęboki relaks i odprężenie. Jest on zalecany również podczas rehabilitacji i rekonwalescencji. Pomaga również w szybszej regeneracji po ściągnięciu gipsu.

Jest on szczególnie zalecany – i często wybierany – przez osoby narażone na stres i napięcie, które dużo czasu w pracy spędzają siedząc. Korzystają z niego również sportowcy i kobiety po ciąży – o czym informuje nas specjalista oferujący masaż w Opolu (https://rehabilitacja-masaz.opole.pl/zabiegi/masaz-opole/masaz-relaksacyjny/).

Trzy najpopularniejsze rodzaje masażu tajskiego

  1. Masaż olejkowy

Jest wykonywany przy użyciu olejków aromatycznych. Poprawia działanie układu odpornościowego oraz koi nerwy. Sprzyja również pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu.

Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się olejki takie jak olejek lawendowy, palisandrowy, z drzewa sandałowego czy różany.

  1. Masaż stemplami ziołowymi

Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się torebki wypełnione mieszanką odprężających ziół. Stemple ziołowe zawczasu są podgrzewane, aby podczas masażu uwalniały kojące olejki eteryczne trawy cytrynowej, kurkumy, eukaliptusa czy cynamonu.

Jest bardzo odprężający i ma też efekty przeciwbólowe.

  1. Masaż klasyczny

Łączy technikę nacisku i odprężenia oraz jogi pasywnej. Niweluje on napięcie mięśniowe, stawów i ścięgien.

Kto nie spróbował wcześniej, nie wie, jakie zbawienne działania daje długa i odprężająca sesja masażu tajskiego. Polecamy sprawdzić to na własnej skórze. Dosłownie.