Najmodniejszy kolor włosów w 2020 roku

Wraz z każdym nowym rokiem przychodzą nowe trendy, dotyczy to również fryzjerstwa. Zastanawiasz się jaki kolor włosów 2020 będzie najmodniejszy i najchętniej wybierany przez kobiety?

Naturalne odcienie i pasemka

Rok 2020 to przede wszystkim powrót do naturalności, modne będą naturalne odcienie włosów, na przykład rozświetlone drobnymi pasemkami. Zdecydowanie chłodne odcienie znowu wracają do łask. Oczywiście wśród trendów nie zabraknie też kolorów dla miłośników bardziej ekstrawaganckich fryzur, królować będą wszelkiego rodzaju czerwienie, rudości oraz tęczowe barwy.

Chłodne odcienie, czyli jakie?

Jednym z najgorętszych trendów w roku 2020 nie tyle jest kolor włosów, co ich odcień. Dominują chłodne barwy, szare, popielate odcienie będą na topie. Ze względu na to, że większość Polek z natury posiada taki odcień włosów, wcale nie trzeba wielkich starań, aby wyglądać modnie. Blondynkom poleca się sięganie po płukanki, które nieco zneutralizują ich barwę włosów, dzięki temu będzie można osiągnąć upragniony odcień. Tak, jak w ubiegłym roku modne będą także odrosty, obecnie większość salonów fryzjerskich wykonuje farbowanie z widocznymi odrostami, dzięki temu fryzurę można utrzymać dużej w lepszej formie. W dzisiejszych czasach to nie żaden wstyd nosić odrosty, co więcej jest to modne.

Dla odważnych

Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko i wyłącznie do neutralnych, chłodnych barw włosów. Jeżeli chcemy nieco zaszaleć z kolorem to warto pomyśleć o czerwieniach i różnego rodzaju rudościach. Oczywiście w tym wypadku trzeba być ostrożnym, bo rude włosy nie każdemu będą pasować. Takie odcienie najlepiej sprawdzą się w przypadku osób o jasnej karnacji i oliwkowej cerze, chociaż nie jest to regułą.

Kolory włosów 2020 to przede wszystkim naturalne odcienie i wszelkiego rodzaju rudości. Pamiętajmy, aby dobierać kolor włosów do karnacji i charakteru, to jest kwestia zdecydowanie najważniejsza. W końcu w wybranej fryzurze i kolorze musimy czuć się dobrze, musi pasować do naszego usposobienia.