Czym jest tak zwany Cyber Monday?

Zakupy to jedna z największych namiętności dla bardzo wielu osób. Uwielbiają polować na promocję i kupować taniej. Są takie dni w roku, które elektryzują każdego miłośnika shoppingu i obiecują tak wiele, że na myśl o tym aż pojawia się przyjemny dreszcz. Wyobraźnię może w ten sposób rozbudzić między innymi wszystkim dobrze znany Black Friday. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się też Cyber Monday, który również wywodzi się z tradycji amerykańskiej.

Czym jest Cyber Monday?

Black Friday chyba słyszał już każdy, kto korzysta z internetu czy telewizji oraz interesuje się szeroko rozumianą popkulturą. Tak zwany czarny piątek to piątek po Święcie Dziękczynienia, które jest jednym z najważniejszych w kulturze amerykańskiej. To właśnie wtedy w sklepach czekają na klientów ogromne promocje i przeceny, a upusty sięgają czasami nawet 70 czy 80%. W czarny piątek przed amerykańskimi sklepami ustawiają się już w nocy ogromne kolejki, w których dochodzi czasami nawet do przepychanek. W ostatnich latach wyprzedaże zostały jednak przedłużone i dzieją się już nie tylko w piątek, lecz również w sobotę i niedzielę. Marketingowcy i spece od sprzedaży poszli jednak ostatnio jeszcze o krok dalej i stworzyli Cyber Monday. To poniedziałek bezpośrednio następujący po szalonym weekendzie wyprzedaży. Można powiedzieć, że to ostatni dzwonek, aby przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia kupić rzeczy w promocyjnych cenach.

Zakupy w Cyber Monday

Cyber Monday dotarł oczywiście również do Polski i w poniedziałek po weekendzie zahaczają o czarny piątek u nas cały czas trwają promocyjne ceny. Najczęściej obniżki są jednak niższe niż w Black Friday. Ten czterodniowy maraton z obniżonymi cenami zawsze przyciąga niesamowite zainteresowanie. Przedłużony weekend końcem listopada ludzie wydają dosłownie i miliardy złotych na mniej lub bardziej potrzebne rzeczy. Warto zawsze z rozwagą podchodzić do tego typu akcji. W Cyber Monday rzeczywiście można upolować coś taniej, o ile kupi się rzeczywiście potrzebne.