Dziewczyna z kolorowymi włosami

Jaką wybrać odżywkę do włosów

Każda kobieta chce, aby jej włosy były piękne i lśniące. Aby tak było trzeba je regularnie odżywiać i pielęgnować. Poza różnorakimi szamponami dostępnymi w sklepach i aptekach zaleca się również stosowanie odpowiednich odżywek, które wnikną w strukturę włosów poprawiając ich wygląd.

Pamiętaj o rodzaju włosów

Odpowiednio dobrana odżywka do rodzaju włosów to bardzo istotna kwestia. Źle dobrana odżywka nie da satysfakcjonujących rezultatów, co może zniechęcić do stosowania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych. Oto co warto na ten temat wiedzieć, aby dobrze dobrać odżywkę do włosów.

Włosy normalne

Włosy normalne nie wymagają skomplikowanych zabiegów. Wystarczy dobra odżywka nawilżająca. Tego typu włosy nie przetłuszczają się i są gładkie. W ich przypadku najważniejsze jest regularne nawilżenie odpowiednią odżywką. Dobrze sprawdzi się odżywka „bez spłukiwania”.

Włosy mieszane

Wymagają już pewnej uwagi, aby zadbać o ich poprawny wygląd. Są to włosy, które mogą się przetłuszczać u nasada, a ich końcówki są suche. Tutaj najlepsze będą szampony dobrane pod kątem skóry głowy i nasady włosa. Główną zaś rolą odżywki powinna być regeneracja i nawilżenie suchych końcówek. W tym przypadku również dobrze sprawdzą się odżywki „bez spłukiwania”.

Włosy kręcone

Jeśli Twoje włosy są kręcone, to przyda Ci się odżywka do włosów suchych. Ten rodzaj włosów lubi się przesuszać, puszyć i matowieć. Z tego powodu istotnym jest odpowiednie nawilżanie całego włosa.

Cienkie włosy

Włosy można podzielić na cienkie i gęste oraz cienkie i rzadkie. W przypadku włosów delikatnych i przerzedzonych warto skupić się na poprawie jakości skóry głowy i doprowadzenie jej do zdrowego stanu. Idealnie sprawdzą się tutaj odżywki w postaci mleczka i „bez spłukiwania”.

Włosy suche i zniszczone

Zaleca się stosowanie odżywek regenerujących i nawilżających. Ten typ włosów wymaga regularnej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami, które odbudują, wzmocnią i nadadzą blasku Twoim włosom.

Mamy nadzieję, że te porady okazały się pomocne. O dobór odpowiednich kosmetyków możesz również zapytać specjalistę odwiedzając salon fryzjerski w Krakowie lub innym mieście.