piękny uśmiech

Spraw sobie piękny uśmiech

Przyglądając się nieskazitelnym uśmiechom gwiazd niejednokrotnie zastanawiamy się, dlaczego naszym zębom daleko do takiego wyglądu. Tak naprawdę nierówności, przebarwienia, wyszczerbienia czy szpary między zębami są także udziałem sławnych ludzi. Mają oni jednak sposób na piękny uśmiech.

Wybielanie

Jeśli kształt i długość zębów są ładne, nie są ukruszone, nie mamy między nimi szpar często do osiągnięcia idealnego uśmiechu wystarczy wybielanie. Dentysta może zaproponować kilka sposobów rozjaśnienia zębów. Stosowanie nakładek z żelem wiąże się z ich aplikacją zgodnie z zaleceniami lekarza, dwa lub trzy razy w ciągu dnia, czasami zamiennie na noc. Można zdecydować się na zabiegi wykonywane w gabinecie za pomoca lamp lub lasera.

Licówki

Jeśli wybielanie jest niewystarczające dla uzyskania wymarzonego uśmiechu dobrym rozwiązaniem jest założenie licówek. Te porcelanowe nakładki aplikowane są na zęby w nieinwazyjnym procesie. Pozwalają dobrać taki kształt, rozmiar i kolor uzębienia, który będzie najlepiej pasować do twarzy. Przeciwwskazaniami do olicowania są próchnica i choroby dziąseł, w związku z czym przed aplikacją należy przeprowadzić leczenie. Za pomocą tego rozwiązania można także zlikwidować diastemę, czyli szparę między jedynkami.