Jak przygotować stopy do całonocnej imprezy?

Całą noc tańczysz w szpilkach, a potem czujesz, że twoje stopy wołają o ratunek? Mamy dla Was kilka porad.

Karnawał to dla wielu z nas okazja do całonocnych zabaw na parkiecie. Planując kreację na bal lub imprezę w klubie, panie najczęściej wybierają efektowną sukienkę, której niedołączonym elementem są szpilki. Taki zestaw sprawia, że wyglądamy i czujemy się naprawdę pięknie. Pamiętajmy jednak, że podczas zabawy może nas spotkać problem związany z otarciami, czy odciskami, nawet jeżeli wysoki obcas to dla nas codzienność. Aby zadbać o komfort stóp, zabezpieczmy najbardziej narażone na urazy miejsca za pomocą ortez z żelu polimerowego.

Karnawałowa zabawa to wspaniała muzyka i szaleństwo na parkiecie. Wychodząc ze znajomymi na bal lub imprezę w klubie szczególnie dbamy o swój wygląd, dobierając odpowiedni makijaż, manicure i kreację. Jednak, aby czuć się wyjątkowo musimy pamiętać o czymś jeszcze – o wygodzie, bez której humor nie będzie nam dopisywał. Szczególną uwagę powinnyśmy zwrócić na nasze stopy, które karnawałowe noce  spędzają bardzo często w wysokich szpilkach.

Przed problemami takimi jak odciski, czy otarcia nasze stopy skutecznie zabezpieczą ortezy z żelu polimerowego. To specjalne wkładki, które przywracają komfort chodzenia. Delikatne oraz przyjazne dla skóry nie powodują żadnych podrażnień czy alergii. Różnorodność dostępnych modeli pozwala na ochronę stopy na kilka sposobów, skupiając się na przykład na przedstopiu czy piętach. Ortezy mogą być stosowane przez wszystkie osoby, nawet te, które nie mają żadnych problemów ortopedycznych, a jedynie chcą cieszyć się bezbolesnym chodzeniem na szpilkach.

KILKA PORAD:

  1. Zadbaj o to, żeby twoje stopy były wypoczęte przed planowaną nocą
  2. Na dzień przed imprezą zadbaj o stopy, zrób im domowe SPA
  3. Wyśpij się wygodnie
  4. Na imprezę weź ze sobą plastry do kopertówki, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą
  5. Jeśli możesz spakuj płaskie buty, w drugiej części imprezy możesz zamienić szpilki na stylowe baletki
  6. Staraj się zadbać o to, żeby buty które zakładasz były rozbite, nawet jeśli dopiero je kupiłaś możesz dać je do szewca, żeby zadbał o jakość twoich szpilek
  7. Nie smaruj stóp kremem lub balsamem tuż przed imprezą, natłuszczone stopy łatwiej jest podrażnić

 

Źródło: http://kobieta.pl.feedsportal.com/c/32989/f/532659/s/4cd6d6c8/sc/3/l/0L0Skobieta0Bpl0Cmoda0Cdodatki0Czobacz0Cartykul0Cjak0Eprzygotowac0Estopy0Edo0Ecalonocnej0Eimprezy0C/story01.htm

Powered by WPeMatico